خبر ياب آنلاين
آنچه که باید در مورد تعویض باتری آیفون بدانید

گوشی هوشمند آیفون بعداز این که به بازار عرضه شد مورد استقبال کاربران زیادی در سراسر دنیا از جمله ایران قرار گرفت، و توانست بخش مهمی از بازار موبایل ایران را در دست بگیرد، تمام افرادی که از مدل های مختلف گوشی آیفون استفاده کرده بودند به دلیل برخورداری از برخی قابلیت های خاص حتی بعد از گذشت چندین سال تمایلی به تعویض ان با سایر برندهای دیگر را نداشتند، اما یکی مورادی که ممکن است دارندگان گوشی های آیفون را مجبور به تعویض گوشی های خود با دیگر برندها کندکاهش عمر باتری آن است، که البته این مورد کاملا طبیعی بوده و باتری تمامی گوشی های هوشمند با هر برندی دارای عمر مفید محدودی می باشند و بعد از گذشت مدت زمانی با افت ظرفیت و عملکرد مواجه خواهند شد.

 

البته عواملی زیادی در افزایش و یا کاهش عمر مفید باتری موبایل تاثیر گذار خواهد بود از جمله آن ها می توان نوع استفاده کاربر از گوشی- رعایت شرایط شارژ اصولی باتری و ... را نام برد.

و لازم است زمانی که با افت شدید ظرفیت باتری موبایل مواجه شدید برای تعویض آن هر چه سریعتر اقدام کنید تا مانع از تاثیرات منفی آن بر روی سایر بخش های دیگر گوشی شوید.

اغلب کاربران گوشی های آیفون تصور می کنند چون باتری دستگاه ان ها از نوع داخلی است لذا بعد از تعویض آن دیگر گوشی کارایی اولیه را ندارد اما این تصور کاملا اشتباه می باشد و شما به راحتی می توانید با خریداری باتری اورجینال دوباره از گوشی خود مانند قبل استفاده کنید.

فونی شاپ یکی از بزرگترین مراکز فروش باتری های اورجینال تمام گوشی های هوشمند در ایران است که علاوه بر فروش این قطعه مهم سخت افزاری، کاربران را درزمینه نحوه مراقبت از باتری موبایل به منظور افزایش عمر مفید ان نیزر راهنمایی می کند و اطلاعات مفیدی را در اختیار آنان قرار می دهد لذا قبل از این که در ادامه این مقاله به بررسی چگونگی خرید باتری آیفون و نحوه تعویض آن بپردازیم به شما توصیه می کنیم در صورتی که باتری موبالیتان نیاز به تعویض دارد به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.

قبل از این که به مبحث تعویض باتری موبایل بپردازیم لازم است که مواردی را که موجب خرابی و کاهش عمر مفید باتری می شوند را اعلام کنیم

اصلی ترین دلیلی  که موجب خرابی باتری آیفون می شود رعایت نکردن مواردی است که در ذیل اعلام می کنیم اما در هر صورت پایان عمر مفید باتری موبایل امری کاملا طبیعی است و کاربر دیر یا زود با ان روبرو می شود رعایت موارد ذیل در افزایش عمر مفید باتری تاثیرگذار خواهد بود

·      شارژهای طولانی

·      استفاده از شارزرهای  فیک و غیر اصلی

·      قرار دادن گوشی در مکان های با دمای بالا و یا مرطوب

همانطور که رعایت این موارد می تواند تاثیر بسزایی در افزایش عمر مفید باتری داشته باشد عدم رعایت و بی اهمیت بودن آن ها نیز در کاهش عمر باتری تاثیر دارد و موجب می شود که شارژ باتری سریعتر تخلیه شود که این امر یکی از معضلات و دغدغه های کاربران گوشی های هوشمند به شمار می آید.

به این نکته توجه داشته باشید هر چقدر که عملکرد باتری ضعیف تر شود موجب می شود که عملکرد گوشی نیز با افت شدید و ضعف مواجه شود از این رو بهتر است کاربر هر چه سریعتر نسبت به اقدام و تعویض باتری به منظور بهبود سایر کارکردهای گوشی اقدام کند.

فراموش نکنید که حتما برای گوشی خود باتری اورجینال و اصلی تهیه کنید اگر چه ممکن است قیمت باتری اورجینال در مقایسه با نمونه های غیر اصلی ان تا حدودی گرانتر باشد اما لازم است که بدانید استفاده از باتری اورجینال علاوه بر این که در افزایش عمر مفید باتری تاثیر گذار است موجب حفظ سلامت گوشی نیز می شود.

قیمت باتری آیفون با توجه به نوع مدل گوشی آن متفاوت است به عنوان مثال قیمت باتری آیفون 6 اس با باتری آیفون 7 فرق دارد، هر چقدر مدل گوشی آیفون جدیدتر باشد قیمت باتری آن گرانتر می باشد.

تست سلامت باتری آیفون

برای این منظور ابتدا وراد منوی تنظیمات گوشی شوید سپس باتری را انتخال کنید

روی گزینه “Battery health” کلیک کنید

در صفحه ای که پیش رو دارید دو نشانگر برای تست سلامت باتری مشاهده خواهید کرد “Maximum Capacity” و “Peak Performance Capability

 

خرید باتری آیفون از فونی شاپ

برای خرید انواع باتری تقویت شده و اورجینال آیفون از فروشگاه معتبر و با اصالت فونی شاپ https://fonishop.com اقدام به خرید نمایید.

 


دوشنبه هجدهم 12 1399
(0) نظر
برچسب ها :
X